Vartotojams

Tai knyga sudaryta iš straipsnių serijos, skirtos vartotojams, kurioje svarstomos įvairios kompiuterinės problemos.

Open Office - Saugojimo formatų pagal nutylėjimą keitimas

Naudojant Open Office dažniausiai vartotojai nori, kad jų bylos būtų saugomos standartiniais Microsoft Office - Word, Excel, Power Point formatais, ši trumpa instrukcija aprašo kaip tai padaryti.

Open OfficeNorint pakeisti pagal nutylėjimą naudojamus Open Office bylų saugojimo formatus reikia, eiti į Tools -> Options punktą:

Open Office Meniu - Tools -> OptionsPaspaudus Options bus išvedamas nustatymų dialogas:

Šiame dialoge, kaip ir parodyta aukščiau pavaizduotame paveikslėlyje pasirinkite Load/Save punkto -> General sub punktą ir dešinėje pusėje matysite dokumentų sąrašą "Document type", o dar toliau "Allways save as" pasirinkimas kuriame galima nurodyti kokiu formatu konkretų dokumentą saugoti.

Ten kur Document type - rasite visus formatus, ta prasme nereikalinga atskirai tą patį nustatinėti Open Office Write, Open Office Calc programose, o pakanka kažkurioje vienoje iš jų, nes pakliuvus į šiuos nustatymus, kur yra Document type pasirinkimas eis iš karto visoms Open Office programoms nustatyti saugojimo pagal nutylėjimą bylų tipus.

Rekomenduojami nustatymai, kad palaikyti geriausią suderinamumą su Microsoft Office:

Document type

Allways save as (ką reikia nustatyti)

Aprašymas
Text document Microsoft Word 97/2000/XP Atitinka Microsoft Word arba jo Open Office - Write analogą.
Spreadsheet Microsoft Excel 97/2000/XP Atitinka Microsoft Excel arba jo Open Office - Calc analogą.
Presentation Microsoft Power Point 97/2000/XP Atitinka Microsoft Power Point arba jo Open Office - Presentation analogą


Rusiška fonetinė klaviatūra

Kartais prireikia rašyti rusiškomis raidėmis, tačiau standartinis su Microsoft Windows palaikomas rusiškas standartas (ЙЦУКЕН) yra labai nepatogus ir prie jo sunku priprasti, šie standartai vadinami raidėmis kokios įjungus konkretų klaviatūros išdėstymą rašosi spaudžiant klavišus 'QWERTY'.

Standartinis rusiškas išdėstymas 'ЙЦУКЕН'Taip pat pagal nutylėjima Microsoft Windows palaiko ir Russian (Typewriter) standartą:

Russian (Typewriter)Kuris patogumu ne ką skiriasi nuo pirmojo, tačiau entuziastų dėka gimė kitos rusiškų klavišų išdėstymo tvarkyklės, taip vadinamas fonetinis išdėstymas.

Tiesioginės nuorodos į autorių saitą, ten taip pat rasite daugiau informacijos apie šių tvarkyklių įdiegimą esant problemoms:

Anglų kalba: http://winrus.com/kbd_e.htm

Rusų kalba: http://winrus.com/kbd_r.htm

Visa rusiškos fonetinės klaviatūros esmė, kad nereikia išmokti sunkaus ir nepatogaus 'ЙЦУКЕН' išdėstymo, o įdiegus atitinkamą klaviatūros tvarkyklę ir ją aktyvavus spaudžiant lotyniškos raidės klavišą rašysis fonetiškai atitinkanti rusiška raidė, pvz.:

 

Lotyniškas klavišas Rašoma rusiška raidė su rusiška fonetine klaviatūra
S С
F Ф
L Л
R Р
U У
P П

 

Šių standartų yra keletas, rinkitės jums patogesnį, spaudžiant ant atitinkamo standarto piešinėlio galėsite atsisiųsti atitinkamo standarto tvarkyklę!

Standartas "яЖерт"

Раскладка "яЖерт"

Šis standartas greičiausiai bus pats patogiausias lietuviams, taip pat tiems kas naudoja lietuviškos klaviatūros išdėstymą Lithuanian IBM dar labiau patiks, nes sutaps Lithuanian IBM išdėstyme esanti Ž raidė su šio standarto Жraide.

Norint atsisiųsti šią tvarkyklę spauskite ant piešinėlio arba siųskite iš autorių puslapio http://winrus.com/kbdru_zh.zip 

Standartas "яВерт"

Вариант, "яВерт", отличается только тем, что ровно наоборот расположены русские 'В' и 'Ж'

Šis standartas praktiškai toks pat kaip ir яЖерт, tik raidės Ж ir В sukeistos vietomis, tai reiškia kad spaudžiant lotynišką V rašysis rusiška Ж kas galbūt patogu kitose šalyse.

 

Norint atsisiųsti šią tvarkyklę spauskite ant piešinėlio arba siųskite iš autorių puslapiо: http://winrus.com/kbdru_y.zip

Standartas "Student"

Вариант "Студенческая раскладка", очень популярный (в том числе среди иностранцев, изучающих русский).

Variantas su dar kitokiu išdėstymu, jis pavaizduotas piešinėlyje.

Norint atsisiųsti šią tvarkyklę spauskite ant piešinėlio arba siųskite iš autorių puslapio: http://winrus.com/student.zip

Standartas pritaikytas vokiškai klaviatūrai

Vokiškoje klaviatūroje keletas raidžių yra sukeista vietomis, šis variantas skirtas darbui su juo: http://winrus.com/kbdru_de.htm

- - - - - - - - - - - - - - - - - - -

This article idea is to provide information about russian phonetic keyboard in lithuanian language.

Information source: http://winrus.com/

All rights belong to their respective holders.