Skip to Content

HaXe

HaXe - tai visiškai naujas požiūris į programavimą, tai universali objektiškai orientuota aukšto lygio programavimo kalba. Šią programavimo kalbą sukurė Nicolas Cannasse - prancūzų įmonė Motion-Twin užsiimanti multimedijos technologijom ir žaidimų kūrimu. Šios programavimo kalbos universalumas yra sugebėjimas transliuoti HaXe kodą į įvairias platformas: Adobe FlashJavaScriptPHPC++ ir Neko VM taip pat ateityje planuojamas C# ir Javapalaikymas, kas ją daro aukštesnio viena pakopa lygio programavimo kalba nei šios kalbos.

Idėja sukurti tokią universalią programavimo kalbą kilo po to, kada įmonė susidūrė su problema kaip viena programavimo kalba rašytą kodą paversti į kitos programavimo kalbos kodą, tam kad taupyti įmonės sąnaudas ir sukurtas kodas veiktų įvairiose platformose buvo nuspresta sukurti HaХе ir kuriant programinę įrangą šia programavimo kalba, gebėti be didelių investicijų aprėpti daugelį aktualių platformų.

Ši programavimo kalba yra nemokama, atviro kodo ir labiau skirta multimedia technologijoms, tačiau nebūtinai vien šioje srityje pritaikoma ir turi didelį potencialą populiarėti įpač programinės įrangos skritos įvairioms platformoms kūrimo srityje.

HaXe programavimo kalbos sintaksė yra kiek primenanti C++, PHP ir pascal mišinį ir yra kiek savotiška, tačiau tai objektiškai orientuota programavimo kalba, praktiškai Adobe Flash kūrimas su ja gali būti daug profesionalesnis nei pvz. su Action Script, nes galima susikurti pilnavertę OOP struktūrą, о HaXe kompiliatorius jums iš karto sukompiliuos Adobe Flash SWF bylą!

Populiarios kūrimo aplinkos (IDE) naudojant HaXe

Flash Develop - Tai atviro kodo opensource IDE.

FDT - Komercinis produktas realizuotas kaip Eclipse pletinys.

TextMate - Skirtas labiau Mac vartotojams.

Taip pat ką sudomins ši platforma, daugiau informacijos rasite čia: http://haxe.org/doc