Skip to Content

HaXe

HaXe - tai visiškai naujas požiūris į programavimą. Tai universali objektiškai orientuota aukšto lygio programavimo kalba. Šią programavimo kalbą sukurė Nicolas Cannasse, prancūzų įmonė Motion-Twin, užsiimanti multimedijos technologijomis ir žaidimų kūrimu. Šios programavimo kalbos universalumas yra sugebėjimas transliuoti HaXe kodą į įvairias platformas: Adobe FlashJavaScriptPHPC++ ir Neko VM. Taip pat, ateityje planuojamas ir C# ar Java palaikymas. Kas ją paverčia aukštesnio viena pakopa lygio programavimo kalba, nei šios kalbos.

 

Idėja sukurti tokią universalią programavimo kalbą, kilo po to, kai įmonė susidūrė su problema, kaip viena programavimo kalba rašytą kodą paversti į kitos programavimo kalbos kodą. Tam kad taupyti įmonės resursus, mažinti sąnaudas ir sukurtas kodas veiktų įvairiose platformose ar būtų daug lengviau joms pritaikomas, buvo nuspręsta sukurti HaХе.

Ši programavimo kalba yra nemokama, atviro kodo ir labiau skirta multimedija technologijoms, darbui su grafika, kompiuterinių žaidimų kūrimui ir pan. Nors ir nebūtinai tam. Ji turi daug perspektyvų, kas liečia jos pritaikymą, pvz. kuriant vienu metu programinę įrangą skirtingoms platformoms. 

HaXe programavimo kalbos sintaksė yra kiek primenanti C++, PHP ir Pascal mišinį ar ActionScript ir kiek savotiška. Tačiau tai objektiškai orientuota programavimo kalba. Kaip ir Adobe Flash kūrimas su ja gali būti daug profesionalesnis, nei pvz. su ActionScript. 

Populiarios kūrimo aplinkos (IDE) naudojant HaXe

Flash Develop - Atviro kodo opensource IDE.

FDT - Komercinis produktas realizuotas kaip Eclipse plėtinys.

TextMate - Skirtas labiau Mac vartotojams.

Taip pat, ką sudomins ši platforma, daugiau informacijos rasite čia: http://haxe.org/doc